Sputnik dnes přivítal suveréna letošní soutěže HC ICE BEARS Brno. Medvědi zatím neokusili porážku v základní hrací době a vévodili tabulce i když mají jeden neodehraný zápas. Skóre 51:17 také budilo respekt a zejména tech 17 obdržených branek dávalo signál o „slušné obraně“.

Zápas začal v rychlém tempu a od začátku bylo jasné, že Medvědi jsou letos „našlápnutí“. Všechny nové tváře v bílých dresech předváděli hokejové umění, které budilo respekt.

I tak šel Sputnik do vedení po gólu Aleše Horáka, kterému nabil  Karlos. A v první třetině měli „inženýři“ i další šance, které pochytal lední medvěd s maskou. Vyrovnání se dostavilo po prohranám buly a střele od modré…

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a „bíle šelmy“ hrozily nebezpečnými průniky, které končily na i dnes vynikajícím Tomovi Slámovi.  Sputnici také stříleli a po jedné z nahrávek zpoza branky zavěsil rychlík Slevo, 2:1. Na vyrovnání se nečekalo dlouho a tak bylo jasné, že rozhodne chyba v poslední třetině.

Třetí třetina nabídla kvalitní vyrovnaný hokej i trochu nervozity, takže rozhodčí museli vše zklidňovali přes kapitány obou týmů. Jednu z největších šancí měl Karlos. Po dlouhé přihrávce od Oty přímo na hokejku  vyhrál souboj 1 na 1 gólman v bílém. Následné sólo Romana, končí zákrokem, který se asi dal pískat…

5 minut před koncem rozhodl vynikající forčeking Pupajze, který zachytil těžký puk  na mantinelu, puk se následně dostal na kruh k Pawllovi a ten střelou „malinovkou“ 🙂 mezi beton a lapačku posunul ukazatel skóre na konečných 3:2.

Odveta, asi nejlepšího zápasu sezóny, je přesně za týden, ve stejném čase, na stejném místě….