Loňský mistr SAHL dnes dorazil do Brna, aby na Úvoze pod vedením svého „snajpra“ Zahradníčka odčinil domácí prohru se Sputnikem. Bohužel se to podařilo, ale utkání se výsledkově měnilo jako pozice houpačky a poslední zhoupnutí, které mohlo přinést alespoň bod přerušila rolba….Béčko Sputniku zahájilo tradičně dobře. Michal Šesták vyslal rychlonohého Petra Novotného a ten za příhližení svého fanclubu otevřel skóre zápasu. O několik minut později se  prodral Marescu až před gólmana, vystřelil a dorazit odražený puk do poloodkryté kasy byl úkol, který by zvládl i hráč sputnikovské přípravky. 2:0.

Excalibři snížili v přesilovce. Zahradník – Tomáš Zahradníček obdělal obránce Sputniku a jeho nahrávka před branku skončila u vzdálenější tyče Tomáše Slámy. Ve druhé třetině si hráči s družicí na prsou vybrali Time-out a po sérii dorážek neobsazených borců v bílém musela naše nová časoměřička naťukat na časomíře hrozivých 2:5.

V posledním dějství hrozil především třetí útok a zejména dvojice Tráva – Novotný  předváděla opravdovou souhru, kterou proměnila v gól na 3:5.

Využitá přesilovka (3 minuty před koncem utkání) nám sice dala naději, ale dobrá hra Excalibru a rolbař ukončili utkání za stavu 4:5 pro hostující tým…

Sejdeme se v play off…?