Minulý týden se B-team Sputniku vrátil z Břeclavi a dovezl brambory. Brambory typu B, tedy přílohové.  Přeloženo do jazyka českého, tým Sputnik B obsadil v letošní SAHL 4.místo a potvrdil tak umístění ze základní části. Jak k tomu došlo?

Začneme od konce. Zápas v Břeclavi  o 3.místo jsme prohráli 2:6 a nutno dodat, že soupeř byl lepší a taky je třeba zmínit, že na konci sezóny se sestava, která pojede do Břeclavi hledala celkem dost těžko. Každopádně kvalita týmu FOFO je nesporná a i když jsme s nimi vyhráli oba zápasy v základní části, partička Davida Bednáře působí velmi hokejovým dojmem a navíc je vidět, že je to baví a hrají hokej pro zábavu….

Semifinále s Black Bears pro nás začalo velmi dobře. První zápas byl hodně hokejový a proti nabitému týmu Black Bears, který si ještě vypomohl „posilou“ Jirkou Čápkem z týmu Phantoms se nám podařilo otočit deset minut před koncem  a po oboustranně výborném hokeji jsme šli  v sérii do vedení. Zápas #2 byl vyhrocený jak na ledě tak v zákulisí. Taktika černých medvědů pro play off je jasná. Vypadne nám dobrý hráč – odkládáme zápas, anebo posilujeme hráči mimo soupisku, vyber si. Škoda, že tým který má na soupisce 24 hráčů nedokáže poskládat 10 + 1 z vlástních řad. V zápase # 2 hrají hned 3 hráči mimo sestavu Black Bears, jeden z nich dokonce přes náš  výslovný  zákaz. Přece jen pokud je na ledě 11 hráčů + brankář, není nutné mít za posilu i hráče z první pětky bodování konkurenční ligy. ..zatímco Sputnik „hloupě“ nahrazuje chybějící  hvězdy Otu a spol. hráči z platné soupisky.  …vyhrát kontumačně nás nakonec neláká….

Jdeme do zápasu # 3, kde nám těžce schází rychlonožka Petr a v závěru i dech. Prochi z týmů černých medvědů proměnil třetí třetinu ve vlastní exhibici a posouvá do finále tým BB. I tak je v nás dobrý pocit, že jsme hráli s tím co máme…. A vytvořili divácký rekord SAHL. Ještě jednou děkujeme všem divákům, kterí nás hnali (za pomocí dvou bubnů) vpřed. DĚKUJEME!!

Čtvrtfinále s Medvědama byl bojovný hokej v obou zápasech. Klasické play off. Zejména první zápas byl opravdovým bojem o každý centimetr čtvereční ledu. Nutno složit poklonu soupeři, tým bez velkých hvězd bojoval a sehrál vyrovnanou partii a navíc bez jediného faulu, anebo nesportovního chování. Tým Sputniku zase nechal sedět největší hvězdy – Ota + Kralos a týmovým výkonem přešel do semifinále SAHL.

O základní části se dá říct, že byla nejpovedenější v historii. 4.místo a mnoho dobrých zápasů. Dvojité vítězství s prvními dvěma týmy základní části. Sestava se míchala ze 30-ti hráčů. V zápasech s prvními týmy tabulky vypomohli zkušenější borci z áčka vedle kterých vyrostli loňští otloukánci ve štiku soutěže.

Za hvězdu béčka se dá v klidu označit rychlonožka – Peťa Novotný, který táhl ofenzívu většiny zápasů. Obranu tužil kapitán Tom Zukal, společně s Michalem Šestákem a Milanem Pešlem. Objevem sezóny je bezesporu Vašek Prajzner, který si koupil svoje první brusle snad před 4-mi roky. Je malý zázrak, že odehrál všechny zápasy sezóny (mimo jedné služebky byl u všeho). V útoky se našli Pupajz a Vilko, oba v první dvacítce bodování, čistí hobbíci, kteří prošli rybníkem, stejně jako Kája Škrtel, Mara Scholler a další, kteří našli pevné místo v sestavě kosmické lodi jménem Sputnik, která letos tak zamíchala hokejovým nebem SAHL. Samozřejmě nejde zapomenout na Trávu, bojovníka a hráče se kterým se téměř nedá prohrát. Dalším úkazem na brankářském nebi je Tomáš Sláma, který se prochytal až do áčka a měl místy až repre formu Jirky Trvaje.

…B – tým inženýrů z Honeywellu letos ostudu neudělal, dokonce počechral nervy několika „profitýmů“, které byly zvyklé sázet nám desítky. A to je dobře ;-).