…potřetí v historii BHHL.

Po poněkud rozpačitém výkonu v prvním čtvrtfinále s Predátory, kdy jsme  zmatkovali a bojovnost se na naši střídačku dostavila v omezeném množství a po prohře 2:4 jsme stáli na pokraji vyřazení. Druhý zápas s Predators  přinesl bojovné utkání z obou stran a naše vydřené vítězství 4:2. Ve třetím utkání jsme podali podobný výkon a v dramatickém zápase s nervózní koncovkou jsme poslali vynikající Predátory na zaslouženou dovolenou, 4:3.

V semifinále nás potkal tradiční rival z pekla. MBL. Tým se kterým jsme v play off vyhráli jediný zápas. Loňské první semifinále. Následné dva zápasy jsme loni ztratili v závěru a získali bronz. V prvním ročníku nám zase čerti sebrali zlato. Oba zápasy o jeden gól. Obavy z možného komplexu MBL, byly tedy skoro na místě.

V semifinále č.1 se do brány vrátil Mates. Po prvním  gólu v úvodní minutě neměl lehkou pozici, ale v průběhu zápasu vytáhl několik kvalitních zákroků a podržel tým při typických brejcích mbl-ka. 2 góly Zem, 2 góly Hraboš, ale to je vše.  Naštestí nám to padalo a výhra 7:4 nastínila naše možnosti a zároveň připoměla loňský souboj. Po prvním zápase 1:0. Skvělou formu ukázal Pepa-Ježíš, ketrý měl puk snad přilepený k hokejce.

V druhém utkání jsme opravdu zodpovědně bránili a ke konci třetiny vypálil od modré Laďa Bouzek a po dorážce bylo 1:0. Přesilovka v druhé části nám nevyšla. Po úspěšném kontru jsme inkasovali v oslabení – 1:1. Ke konci druhé části se prosadil opět vnuk brněnské legendy – Vladimír Bouzek nejmladší. Sebral puk u mantinelu, popojel k bráně a ránou mezi betony nás přiblížil k vytouženému finále. Pak jsme přežili dlouhé oslabení 3 na 5 a uhájili vedení do třetí třetiny.

Ve závěrečné části jsme měli dvojitou přesilovku i my a 2 sekundy před jejím koncem zakončil ukázkovou kombinaci Novotný-Matoušek-Houdek posledně jmenovaný. 3:1. V závěrečném tlaku MBL nás podržel Tomáš Slámič a střela do prázdné brány ukončilo utkání za stavu 4:1.

…po třech letech jsme ve finále. A potkáme tam opět finanční akademiky se ZFP.