1. Tým – letošní ročník opět ukázal, že týmy, které „nakupují hokejovou kvalitu“ nemusí uspět, anebo nemusí uspět v play off. V extralize to ukázala Sparta, která vypadla s Kometou a loni ani nepostoupila do play off s hráčí jako Ručinský. V BHHL se letos našlapaní Ice Bear neprokousali prvním kolem play off. Sputnik nenakupuje a doplňuje jen z řad hokejových kolegů a hlavně nikdo nehrál na sebe! Stačí se občas postavit mezi střídačky některých týmů a poslechnou si komunikaci. V tomto směru patři Sputnik opravdu hodně nahoru.

2. Srdíčko – anebo také bojovnost. Profesorským hokejem se v play off vyhrát nedá. V letošním play off propotili ribana opravdu všichni. I ti největší „profesoři“. Jako příklad bych uvedl Kachlův bolestivý skok do střely od modré v prvním finále za stavu 4:1, cca 3 minuty před koncem…

3. Obrana – základní část vyhrávají týmy s výbornou ofenzívou. V play off, až na vyjímky, dominují týmy s dobrou obranou. Letos jsme složení zadních řad hledali dlouho, Kachlíci zpočátku nechodili, pak neměli nahráno. Jediným bekem, který odehrál vzadu celou sezónu je Ota. Ale v play off vytvořili všichni beci neprostupnou zeď.

4. Gólmani – po loňském odchodu Marka Michalečka se zdálo, že bude vše na Matesovi. Objev Tomáše Slámy, který se v béčku opravdu vypracoval se dá přirovnat k letošnímu znovuzrození Jirky Trvaje. S Matesem vytvořili vyrovnanou dvojku a to ještě zůstal (většinou) v záloze Radek Kitner, což je skoro škoda. Gólmani byli společně s obranou ozdobou letošního play off.

5. Ota – Mr. Hockey a ikona BHHL. Ota i po ukončení kariéry v Nedvědicích nic neztratil ze svého umu. Jeho přínos na leďe je jasný. Je neuvěřitelné jak blahodárně působí na lavičce a v kabině. Možná, že Ota je jeden z důvodů proč se na lavičce Sputniku „nepičuje“. A to ještě o přestávkách, kdy lídři ostatních týmu usměrňují nehokejové spoluhráče, Ota  stíhá hrát hokej s tenisákem (na střídačce se synátorem)…

6. Ježíš – Pepa přináší vždy něco nadpozemského. Sice většinou nestihne první minutu zápasu, ale pak mu to hraje jak z partesu. V letošním play off měl Pepa opravdu „boží-formu“ a pokud se má jmenovat po Otovi ještě někdo, je to Pepíno, který projde celé hřiště s pukem přilepeným na hokejce s božskou lehkostí… Pepa není Ježíš, Pepa je Bůh – heslo, které hovoří za vše.

7. Forma v pravý čas – v letošním ročníku jsme se utkali s MBL i se ZFP celkem 4 krát. V základní části jsme oba duely ztratili, v play off tomu bylo naopak. Forma se zkrátka dostavila v pravý čas.

8. B tým – na soupisce je 23 hráčů, ale na led se všichni nedostanou. Založení B týmů před 4-mi lety bylo takovou malou nutností, dnes to umožňuje zápasové tempo širšímu kádru, což bylo letos mnohokrát využito formou kvalitního záskoku.

9. let spolu – ano, Sputnik zahájí letos na podzim již desátou sezónu. Kostra týmů je spolu opravdu dlouho. A snad ještě bude.

10.  Tréniky – není mnoho týmů v BHHL, kteří by se sešli na ledě i mimo hraní zápasů. Sputnik si drží tréninkové ledy už mnoho sezón a nese to své ovoce. Bylo by škoda nevyužit know how trenérů Oty i Karlose.

….a hlavně Sputnik nahoru prostě patří.