Start letošního ročníku BHHL byl podivný. Duše statistika by možná zaplesala z jisté schématičnosti sputnikovských výsledků, neboť vyhrát jednou o čtyři a pak čtyřikrát prohrát o jeden v sobě jistou matematickou krásu skrývá, nicméně někteří honeywellští hráči již měsíc nepoznali pocit vítězství a stále hůře tak v sobě i tito psychicky odolní chlapi nacházeli nadšení a chuť do hokeje. Zápas proti bývalým Ravenům, kteří zmutovali do Raket, byl příležitostí, jak v sobě chybějící ingredience znovu nalézt. Rakeťáci měli před zápasem na kontě pouze jedno vítězství (stejně jako Sputnik), nicméně jejich skóre bylo na rozdíl od Sputniku záporné.
Předzápasová nálada v kabině byla překvapivě dobrá, žertovná, snad až dětsky bezstarostná. Zůstává jen v rovině spekulací, zda šlo o projev enormní sebedůvěry, či počínající stařecké senility. Každopádně na led trefili všichni, takže asi ta sebedůvěra. Vzhledem k tomu, co Sputnik v první třetině na ledě předvedl, byla ona hypotetická sebedůvěra oprávněná. Už dlouho nebyla hra honywellských tak kompaktní a poctivá. Opravdu, jen trocha toho štěstí v zakončení chyběla k tomu, aby byl dobrý výkon odměněn i výrazným vedením.
Ve druhé třetině Sputnik polevil a jakoby se přizpůsobil hře soupeře. Vzhledem ke dvěma šťastným gólům Raket byl kolem poloviny hrací doby stav vyrovnaný a na střídačku Sputniku se nenápadně začaly vkrádat vzpomínky na minulá nepovedeně zakončená utkání.
Na začátku třetí třetiny však slepil Sputnik dva góly do jedné minuty a možná až do restaurace byly slyšet kameny, padající z honeywellských srdcí. Především lajna Pupajz – Kachla – Triznič se vhodně doplňovala a dávala Rakeťákům zabrat. Uvolněný Sputnik znovu přeřadil na vyšší rychlost a některé jeho akce by si do svého notesu mohl poznamenat i pan Alois z Komety. Na konci zápasu svítil na tabuli stav 6:2 a honeywellští se mohli radovat. Vzhledem ke kvalitnímu výkonu se mohou jen největší škarohlídi a chroničtí matematikofilové obávat toho, že je tato výhra o čtyři předzvěstí další série čtyř porážek o jeden. Uvidíme příště proti Rondu.