toreadorJestli byla účast Sputniku v letošním finále překvapivá (šli jsme ze 4.místa), tak účast sedmých Býků by se dala nazvat senzací. Pro nás to bylo již páté finále BHHL a tak jsme tušili, že to nebude lehké a že tým, který dokázal poslat na dovolenou šelmy – Lední medvědy a Predátory nebude lehce k mání.

Těžké rodeo potvrdili Bulls hned na začátku prvního zápasu, hráli důrazně a bojovně, na nic nebyl čas a býků byl prostě plný led. Záhy jsme prohrávali 0:1 a tepve na ledě si uvědomili sílu soupeře.

Trvalo cca 10 min než jsme se přizpůsobili bojovnosti spoupeře a vyrovnali nejdříve hru a násleně i skóre. Hokej měl i tempo a my následně trochu štěstí v koncovce. Za stavu 2:1 jsme předváděli asi nejlepší hokej a opravdu kontrolovali hru, ale na konci této pasáže ukázali býci svoji nezkrotnost a z ojedinělé akce vyrovnali na 2:2. Následný Otův gól na 3:2 byl nejdříve odpískán a následně odvolán, to bylo do konce zhruba 5 minut. Naštěstí nás tato křivda nezlomila a za 2 minuty dal další gól na 3:2  Triznič. Tentokrát platil, ale další porada rozhodčích před uznáním nás trochu vylekala, stejně jako oslabení 5:3 v posledních dvou minutách. Ale zvládli jsme ho bravurně. 1:0 na zápasy.

V druhém finále jsme měli velký nástup zase my. Dva góly na začátku první třetiny nás uklidnily a bejky trochu vylekaly. Najednou to vypadalo, že neví co hrát a když Ota zakončil sólo na 3:0 – propukl kotel v nadšení a hala začala dunět. To asi probudilo „zvířata“ v bílých dresech a utkání značně přitvrdilo, hra se srovnala a začaly se množit souboje při kterých plály emoce. Naštěstí obrana šlapala, gólman též a když bylo nejhůř pomohla i slečna štěstěna. Možná se projevilo i to, že Sputnik hrál (díky hlasitým divákům) „v šesti“.  Snížení stavu v závěru už nemohlo nic změnit na skutečnosti, že Býka se podařilo zkotit a že Sputnik se dostal tam kam patří. Nahoru!