Ptáci. Už ne horor, ale drama…

Ve třetím kole  SAHL se tým Sputniku potkal na svém domácím ledě tým HC Strnados, zakladatele Strnadovy amatérské hokejové ligy.

Strnad obecný (Emberiza citrinella) je druh pěvce z čeledi strnadovitých. Dorůstá délky 15 – 17 centimetrů, váží kolem 30 gramů. Je mírně zavalitý se silným zašpičatělým zobákem typický pro všechny semenožravé ptáky. Samec má sytě žluté peří na hlavě, žlutou spodinu těla a silné tmavé pruhování na jinak hnědém hřbetě, samice je v porovnání se samcem více zbarvená do hněda a má i více pruhované břicho. Strnad se ozývá jednoduchým zpěvem, jehož základem je několikrát opakující se cicicicié.

HC Strnados je druh amaterského hokejového týmu. Hráči tohoto týmu dorůstají 160 – 200 centimetrů, váží každý jinak, ale někteří i přes 100 kg. Tým tvoří pouze samci a během zápasu nezpívali, ale zato pokřikovali (sice ne cicicicié), ale běžně používané hokejové výrazy (myslím, že citace by byla zbytečná).

První třetina nabídla snahu o zajištěnou obranu na obou stranách. At´už to bylo zvolenou taktikou, nebo nedostatkem střeleckého prachu na hokejkách útočníků, gólových šancí bylo jako šafránu na obou stranách. I přesto se hostujícímu týmu podařilo prosadit a první dějství tak skončilo 0:1.

Prostřední část hry nabídla podobný obraz, ale postupem času se šance objevovali na obou stranách. Druhý gól padl po situaci, kdy útočník Sputniku na buly sice získal puk, který poslal za svoje záda, ale pomalé přihrávky se zmocnili hráči v červených dresech a samostatný nájezd skončil gólem na 0:2. V této části hry stojí za zmínku ještě několik výpadů a střel od modré výborně hrajícího obránce Krteksona (Sputnik, #73).

Na začátku třetiny třetí se odvděčil za svoji první letošní nominaci Kokinen. Hráč s inventárním číslem 13, který pamatuje pravěk Sputniku poslal nezjištnou přihrávku od pravého mantinelu do skrumáže před brankou přímo na hokejku Buráka, který nezaváhal a dal tak honeywellským naději. 1:2. Pak následovaly dlouhé minuty dobýváni svatyně okřídleného týmu, ale gól ne a ne přijít. V této fázi zápasu už obrana Sputniku riskovala a tak breaky mířící na Tomáše Slámu se množili.

V 18-té minutě poslední třetiny se chopil puku Aleš Pospíšil. Po pravé straně vjel do útočné třetiny, objel vše co mu stálo v cestě i branku soupeře a pak našel mezi kruhy osamoceného kapitána domácího týmu. Jirka Ševců se jako správný kapitán nelekl, nejdřív napočítal do dvou a pak zavěsil do prázdné branky. Gólman zřejmě čekal střelu od „Pospeca“. 2:2.

Obrat byl dokonán v poslední minutě, kdy Vláďa Mahdal okořenil svoji letošní premiéru vítězným gólem. Nahrával opět Aleš Pospíšil a nutno uznat, že to bylo hodne slušné poslední strídání celého druhého útoku. Obě křídla dala gól a centr dvakrát nahrál. To by přistřihlo křídla i jiným ptákům, než byli Strnados.

Co říci závěrem. Tři minuty před koncem zápasu to opravdu vypadalo, že na ptáky jsme krátký, ale díky nasazení, bojovnosti a taky pořádnému kusu štěstí…

….můžeme v klidu prohlásit…

…“NEJSME!“.

Pawell