Medvěd baribal, zvaný také medvěd černý  (Ursus americanus) je druhem medvěda, který má svůj přirozený domov v Severní Americe. V kohoutku měří okolo 1 m, délka jeho těla je okolo 150 cm, váží okolo 150 kg. Samci jsou mnohem větší než samice.

HC BLACK BEARS je hokejový klub, který vede SAHL a před dnešním zápasem nastřílel 60 gólů v 8-mi utkáních. Po osmém kole byli také 3 ze 4 nejproduktivnějších hráčů soutěže z tohoto týmu. Nej střelec, vykazoval úctyhodných 21 branek/8 špílů.

Sputnik tak nasadil asi to nej co na soupisce momentálně má + defenzivní taktiku.

První třetina nabídla opravdu vyrovnaný hokej a dobrou obranu na obou stranách. Kvalitu brankářů pokořil jako první Ota a Sputnik šel do vedení.

Ve druhé třetině napřáhl Marescu těsně za modrou a  Marek Vykydal, který má pár zápasů i za Sputnik, lovil puk podruhé. Medvědi však dokazovali, že jsou opravdové šelmy a snížili na 2:1. Ve druhé třetině se lámal zápas. Obrana Sputniku jela na plné obrátky a co nestihla, pochytal vynikající Vilda Novák, který zazářil po dvouměsíční přípravě mimo Brno. Rozhodující ránu zasadil  rychlík Petr Novotný gólem v oslabení. Pak už si to zadáci Sputniku pohlídali a do otevřené obrany medvědů padly góly, které upravili skóre na konečných 6:1. Pro medvědy trochu krutý výsledek, v zápase, který měl říz i hokejovou kvalitu…

Black Bears zústavají na čele, Sputnik však dokázal zastavit rozjetý brankostroj.