Přejít na obsah

V pondělí 7.října zemřel Rudolf Laciga. Náš kamarád, spoluhráč a skvělý člověk ukončil svůj zápas na této planetě jako hokejista, který zahynul při hokejovém klání ve Vyškově.

Je to symbolické, když někdo, kdo miluje hokej zemře na ledě, ale přišlo to minimálně o 50 let dřív, než mělo. Bylo mu 35 let.

Příčinou smrti bylo selhání srdce. Jeho velkého hokejového srdce.
Rudo, budeš nám moc chybět!

Poslední rozloučení bude v pátek 25.10.2019 ve 12:15 v obřadní síni zlínského krematoria.

Hokejový tým HC Sputnik odehrál další sezónu v BHHL (Brněnská hokejová hobby liga) a v mnoha ohledech to byla sezóna výjimečná. Tou největší novinkou byla skutečnost, že nás při zápasech koučoval skutečný trenér. Radek to s námi asi neměl jednoduché, protože v naší hře vždy převažovala živelnost nad taktikou, ale časem se mu přece jen podařilo vštípit mužstvu alespoň základy určitého systému. Herní projev týmu se tak po Novém Roce začal blížit trenérovým představám, což se odrazilo na výsledcích a HC Sputnik obsadil po základní části skvělé třetí místo. Jelikož tabulka ligy byla letos neskutečně vyrovnaná a deset týmů bojovalo o postup do play-off do posledního kola, bylo třetí místo příjemným překvapením i pro samotné hráče Sputniku.

pokračovat ve čtení …

Sputnik A zakončil svoji jízdu až ve třetím finále a získal stříbro. Týmu Borga gratulujeme a přejeme dlouhé oslavy.

https://sputnik-brno.rajce.idnes.cz/Finale_BHHL_2018/

Cesta za pohárem Dne 1.5.2019 ve 22:25 zvedl kapitán týmu HC Sputnik B Vilo Gdovec nad hlavu obrovský putovní pohár a tím definitivně potvrdil, že se jeho tým stal pro sezónu 2018/2019 vítězem Strnadovy amatérské hokejové ligy. Cesta k tomuto zlatému okamžiku nebyla vůbec jednoduchá, ale tím sladší je dosažený úspěch.

https://photos.google.com/share/AF1QipPRdR0eCTsX_AFC_ZLYjVj2OVo_MP_E0vDso6ov6kXg3ntIIwxsyK_jFSYY15zP4Q?key=UGplNW9aazcya18wMVRRVGRiSHV3ZFIzb1hwNml3

pokračovat ve čtení …

Na závěr 16-té sezóny je mi ctí pozvat všechny naše příznivce na finálové zápasy.

B team se poprvé ve své historii probojoval do finále SAHL. Zápas je na programu ve středu na prvního mája od 20:45 hod. Sportcentrum Lužánky.

Áčko je po třech letech ve finále BHHL. Také neuvěřitelné. Zápasy se hrají v pátek 3.5. a v neděli 5.5. ve 21:15 hod na Sportcentrum Lužánky.

Winter Classic 2019
« 4 z 4 »

První souboj Sputnik vs Sputnik měl idealní klimatické podmínky, teplota kolem nuly, před zápasem poletoval sníh, jako důkaz, že se hraje venku a sestavy obou týmů se sešly v plné síle.
Honeywell otevřel skóre v první přesilovce. Jarda Hanzlík o sobě dal vědět střelou od (pomyslné) modré. Na 2:0 zvýšil Filip Fukal a to už začalo být v Resideu pěkné teplo od podlahy.
Igor Čikl to vzal párkrát na sebe a snížil. O vyrovnání se postarala dvojice Houdek – Klepsa. Otovu střelu usměrnil Karlos nártem a zápas tak skončil remízou po základní hrací době.
Na samostatné nájezdy pak Resideo nedalo soupeři šanci.
Byl to pěkný večer a důstojná reklama na hokej i uctění památky Juraje.

Rok 2018 byl pro Sputnik rokem změn. Sputnik už není jen Honeywell, ale díky „porcování medvěda“ v roce 2018 také Resideo a Garrett. Místo jedné velké firmy jsou v Brně teď hned tři a tak tradiční zápas pod širým nebem bude letos derby Sputniku proti Sputniku. Sputnik Honeywell proti Sputnik Resido ukáže kdo je kdo….
A kdy? …v pondělí 7.ledna od 21:00 hod
A kde? …kluziště na ulici Vodova v Krpoli.
…..přijďte se podívat kdo je kdo. Tohle derby tu ještě nikdy nebylo 🙂
Utkání bude stejně jako loni věnováno našemu kamarádovi, kterého vyřadila z našeho týmu tragická nehoda 12.11.2017. R.I.P. Juraj Vitek #13.

….za tu dobu se ve Sputniku protočila pěkná řádka hráčú, ale to púvodní jádro zůstalo. 15 let je opravdu kus života, ale ještě dáme minimálne sezónu číslo 16.
A to nejen proto, že letošní sezóna nám nepřinesla trofeje ani v jedné ze soutěží které hrajeme, ale prostě proto, že nás to pořád baví 🙂

Za ideálního zimního počasí jsme uctili v Řícmanicích památku Juraje #13. Česko sice porazilo Slovensko, ale hokej zvítězil a diváci se (snad) pobavili. Závěr zápasu navíc ozdobil souboj bez rukavic dvou gigantů M. Šesták vs. M. Scholler. Rok 2018 začal na úrovni…