Letos podruhé jsme se potkali s týmem z Břeclavi, který produkuje ofenzivní hokej. Chlapci dojeli do Brna ukázat i nové, bílé dresy a samozřejmě své hokejové umění. V prvním zápase vyhrál Sputnik, když za nerozhodného stavu zavěsil JD.

Lepší začátek zápasu jsme si nemohli přát. Hned v první minutě po osvědčené spolupráci Willko-Pupajz zavěsil první jmenovaný. Druhé střídání a rychlík Novotný zvyšuje na 2:0. Pak sice máme další šance, ale góly nepadají. Bílí Fofoni vyrovnávají po střele od modré a dorážce.

Následuje ukázkový průnik Michala Šestáka, která projel vše a zakončuje na 3:2, Willko zvyšuje na 4:2 po okružní jízdě útočným pásmem. A zase je veselo…

Soupeř z Nejdku však nedovezl jen nové dresy. ale i hokejovou kvalitu a ješte ve druhé třetině srovnává na 4:4.

V poslední třetině je skoro jasné, že kdo dá pátý gól vezme celý jackpot včerejšího večera. Tuto roli na sebe bere Kája Škrtel, který si sám vybojoval puk a s klidem hráče pokru zasunul puk do brány. 5:4 a Kája si vychutnává radost gesty za které by se nemusel stydět ani Hossa s Gáboríkem.

Willko ještě zvyšuje na 6:4 a svým třetím gólem večera žádá diváky o čepice. Skóre uzavírá Burák a celý zápas rolbař, který vyjel 2 minuty před koncem zápasu. Nutno říct, že s týmem Fofo nás čekal vždy kvalitní hokej a letos navíc dvakrát se šťasným koncem pro Sputnik :-).