Ústřední postavou prvního 1/4-finále (minulý týden) byl Honza „Tráva“ Trávníček, #44. Otevřel i uzavřel skóre a byl ho plný led. Před dnešní odvetou o sobě dal Tráva vědět už tím, že si zapoměl svoje hokejové „cajky“ doma, na Vysočině. Shodou okolností  Sputnik disponuje dovážkovou službou a Tráva nastoupil i v dnešní odvetě. Naštěstí…

Zápas začali lépe domácí Medvědi, když využili hned první nabídnutou přesilovku a šli do vedení 1:0. Naštěstí se brzy podařilo vyrovnat. Další střelec této série Vláďa Mahdal zavěsil i v tomto zápase a načal tím dlouhou pasáž, kdy se čekalo na chybu a gól na obou stranách. Toto čekání ukončil ránou zdálky Tom Zukal a přiblížil tak Sputnik k vysněnému postupu.

Dvojice Tráva-Rychlonožka si sice vytvářela jednu šanci za druhou, ale v koncovce chyběly milimetry, vteřiny i kus štestí…

V závěru třetí třetiny však Tráva vytáhl v nájezdu svůj legendární blafák a rozhodl o postupu béčka do dalších bojů play off v SAHL. Potvrdil tak svoji roli nositele postupů i skutečnost, že výstroj nejela do Brna zbytečně….

Závěrem bych ocenil opravdu férovou hru soupeře v sérii, kterou nejlépe dokumentuje skutečnost, že během obou zápasů nepoznali vyloučení ve svých medvědích řadách.

Klobouk dolů, palec nahoru, brum, brum…