Na Mikuláše si béčko Sputniku vyjelo na výlet do Skalice. Po domácí prohře jsme měli zajícům co vracet, ale utkání začalo v ospalém tempu a v první třetině jsme předvedli jen několik ukázkových namazání na hokejku zelených zajíců. Některé z nich se proměnili v gól a tak netrvalo dlouho a na světelné tabuli svítilo hrozivých 3:0. Pak se něco změnilo a zejména zlepšeným výkonem ve druhé třetině jsme srovnali na 3:3. Po gólech P. Novotného, Willka a ukázkovém zakončení Henyho. Soupeř sice kontroval, ale tradičně vinikající Peťa Novotný se prosadil ještě jednou. 4:4 a čekalo se na chybu.

Ta bohužel přišla na naší straně, kdy platilo nedáš – dostaneš a po ztrátě puku v útoku střílí zajíc v červené helmě rozhodující gól střelou spoza obránce. Minutu a půl před koncem si chceme brát oddechový čas, ale sudí kroutí hlavou a místo porady a elitní formace na závěr zápasu jen přihlížíme jak se puk po sérii odrazů kutálí za brankovou čáru po šesté….

Pomyslné dárky od Mikuláše v podobě vítězství tak získali zajíci. My si odvážíme pytel s 6-ti uhlíky a divný pocit…