Poslední kolo základní části sice už nemohlo ovlivnit prvního soupeře Sputniku v blížícím se play-off, nicméně vzhledem ke kvalitě soupeře se jednalo o skvělou prověrku jak útočných, tak především obranných schopností týmu. Černí medvědi totiž patří k týmům s výborným útokem a jejich forwardi okupují přední příčky bodových statistik.
První dvě třetiny utkání ovšem o rozdílném postavení mužstev v tabulce ligy příliš nesvědčily. Občas to před některou z branek zahřmělo, občas některé mužstvo zvedlo ruce a skóre se střídavě měnilo tu na jedné, tu na druhé straně. Postupem času se přece jenom více šancí rodilo před brankářem Sputniku, ten ovšem rovnoměrně zatěžoval všechny části své výstroje a nenechal soupeře utéct do nebezpečného vícególového brejku.
Když zhruba 12 minut před koncem vstřelili Medvědi gól a ujali se vedení 4:3, střídačka Sputniku vyhlásila pohotovost. Čas začal z pohledu honeywellských pádit jako Šinkanzen a vyrovnání ne a ne přijít. Pak ovšem přišlo něco, na co zřejmě ani jeden z týmů hned tak nezapomene. Kdyby šli rolbařům na Úvoze hodinky o 5 minut napřed, přišly by dějiny ledního hokeje o jeden nevšední zvrat a Sputnik o vítězství. Zhruba 3 minuty před koncem se totiž Vláďa Bouzek jako duch vyskytl před brankou soupeře a z bezprostřední blízkosti vstřelil kýžený vyrovnávací gól. Krátce po buly dostal Petr Novotný ve středním pásmu puk, třemi rychlými kroky přejel modrou a překvapivou střelou zpoza beka se postaral brankáři Medvědů o nepěkné noční můry. Poté se hrálo znovu jen pár sekund, dezorientovaná obrana medožroutů se opět dostala pod tlak, po několika dorážkách se ke kotouči dostal Ota a bez míření završil minutu snů. Zbylé dvě minuty už se dohrály téměř z povinnosti, neboť Medvědi nedokázali předchozí minutovou lobotomii rozchodit a k ničemu kloudnému se již nedostali.

Sputnik si tak před play-off zvýšil sebevědomí, ale až samotné vyřazovací boje ukáží, jak vysoká hladina sebevědomí je vlastně ta optimální.