Úvodní utkání je vždy reprízou finále. Tentokrát se tak stalo i co se týče výsledku. Sputnik porazil Pantery 4:2, stejně jako v rozhodujícím finálovém zápase minulé sezóny. Déjà vu? Ano, i když průběh i nasazení bylo trošku jiné.

Ale od začátku. Úvodní buly vhodil zakladatel soutěže a současně navrátilec na BHHL led (tentokrát hráč Predátors) Karel Kopecký.

Hned v první minutě objel branku Sputniku Havlačka a první střelou utkání skóroval. V následném protiútoku kontroval Burák a svoji první letošní střelou a zároveň první střelou Sputniku srovnal na 1:1. V té chvíli chtěli vystřelit všichni na jakoukoliv branku. Ještě v první třetině si řekl Rosťa Bařina o místo v základní setavě gólem na 2:1. V pohodovém tempu prvního utkání si pak Sputnik doslova dokráčel pro 3 body, když se trefil ještě Doktor a Pavel Štorek, který má titul PhD., takže je vlastně taky :-).

V posledních minutách hráli Panteři několik přesilovek a nakonec snížili na konečných 2:4.